Ako usporiadať pozemkové vlastníctvo v obciach?

Dátum:

20. mája 2022

Čas:

09:30

Miesto udalosti:

Online

Udalosť sa už uskutočnila.

Rozdrobené pozemkové vlastníctva väčšine samospráv spôsobuje problémy s rozvojovými programami. Vysporiadanie pozemkov štandardnými postupmi v niektorých prípadoch je časovo náročné a často aj nemožné. Riešením sú pozemkové úpravy, ktoré predstavujú jedinečný nástroj pre racionálne usporiadanie pozemkového vlastníctva.

 

Prostredníctvom moderovaného webinára Vám sprostredkujeme praktické rady súvisiace so zákonom č.330/1991 Zb. o pozemkových úpravách. Skúsenosti s riešením zložitých prípadov súvisiacich s usporiadaním vlastníckych a užívacích pomerov Vám odprezentuje Ing. Jozef Bujňák, ktorý má dlhoročnú prax v danej oblasti.

 

Vďaka príkladom z praxe Vám prinesieme praktické rady ako:

  • analyzovať skutkový stav a vybrať najhospodárnejší spôsob usporiadania pozemkového vlastníctva,
  • začať s konaním pozemkových úprav,
  • vytvoriť a realizovať projekt pozemkových úprav,
  • riešiť najčastejšie nástrahy spojené s realizáciou projektov,
  • postupovať pri sceľovaní pozemkov.

 

Počas webinára môžete klásť otázky online, na ktoré budeme odpovedať. Webinár moderuje starostka obce Radatice, Gabriela Viazanková.

Miesto udalosti:

Kategória: Starostovia starostom

  • Online

Detaily udalosti:

  • 20. mája 2022 09:30   -   11:00
Zdieľať
Pridať do kalendára
Mgr. Gabriela Viazanková
Starostka obce Radatice, pôsobila ako moderátorka Rádia Regina Východ. Čerpá zo skúsenosti s moderovaním diskusií, vystupovaním v televízii a rozhlase.
Ing. Jozef Bujňák
Autorizovaný geodet a kartograf, znalec v katastri nehnuteľností, oprávnený projektant pozemkových úprav. Má bohaté skúsenosti s realizáciou pozemkových úprav.