Malé vodozádržné opatrenia – ako na ne?

Dátum:

21. júna 2022

Čas:

13:30

Miesto udalosti:

Online / Osobne v Coworkingu Poprad, Námestie sv. Egídia 11/25, Poprad

Udalosť sa už uskutočnila.

Klimatické zmeny sa dotýkajú aj samospráv. Problémami s povodňami alebo obdobiami sucha si prechádza nejedna slovenská obec. Aj preto téma vodozádržných opatrení časom čoraz viac naberá na dôležitosti. 

Cieľom webinára je sprostredkovať praktické rady a znalosti o budovaní tzv. malých vodozádržných opatrení v obciach. Dôraz bude kladený na ich pozitívne aspekty, akými sú protipovodňová a protierózna ochrana, ochrana pred suchom či zvyšovanie biodiverzity. Povieme si tiež o rizikách pri ich nesprávnej realizácii. 

 

Dozviete sa:

  • ako fungujú vodozádržné opatrenia,
  • aké sú ich benefity pre vidiecku krajinu,
  • ako sa vyvarovať najčastejším chybám pri ich realizácii.

Počas webinára môžete lektorovi i starostovi klásť otázky. Webinár moderuje starostka obce Radatice Gabriela Viazanková. Pôsobila ako moderátorka Rádia Regina Východ. Čerpá zo skúsenosti s moderovaním diskusií, vystupovaním v televízii a rozhlase.

Miesto udalosti:

Kategória: Starostovia starostom

  • Online / Osobne v Coworkingu Poprad, Námestie sv. Egídia 11/25, Poprad
  • Online

Detaily udalosti:

  • 21. júna 2022 13:30   -   15:00
Zdieľať
Pridať do kalendára
Ing. Ján Nigut
Starosta mestskej časti Košice-Ťahanovce. Má skúsenosti s realizáciou vodozádržných opatrení metódou “jama-hrádza-jama” v Chránenej krajinnej oblasti Jizerské hory.  
RNDr. Tomáš Orfánus, PhD.
Pôdoznalec a hydrológ s 20-ročnou praxou, absolvoval zahraničnú stáž v oblasti agrometeorológie na BOKU Viedeň. Kandiduje na poslanca MČ Bratislava-Petržalka. Pôsobí ako petržalský presbyter Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania.